"Her Yolcumuz için BİR FİDAN"

Önceki Sayfaya Dön

"Her Yolcumuz için BİR FİDAN"

Günümüzde en çok tartışılan konulardan biri iklim değişikliği ve küresel ısınma. Günlük yaşantımızda evde yemek pişirirken, ısınırken, serinlerken, elektrik kullanırken, arabamızı veya ulaşım araçlarını kullanırken, tüketirken sera gazı, karbondioksit üretiyoruz. Dünyayı keşfetmek için gezerken, özellikle de uçaklarla uçarken karbondioksit üretiminin artmasına neden oluyoruz. Bu yüzden dünya ısınıyor ve iklim olumsuz olarak etkileniyor. Kışlar artık çetin geçmiyor, yağmurlar daha az yağıyor.


Sefir Turizm olarak broşürlerimizi, gezi kitaplarımızı, hediye ettiğimiz valiz ve el çantalarını geri dönüşümlü ürünlerden elde etmeye başladık. Bununla yetinmedik, Genel Müdürümüz Mehmet Şevki Sonuç’un öncülüğünde yıl içindeki HER YOLCUMUZ İÇİN BİR FİDAN projesini devreye soktuk. Bu bağlamda, Ankara’nın Gölbaşı ve Pursaklar ilçelerinde çam ve meyve fidanları diktik. Fidanların bakımını ve sulamasını kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da fidan dikmeye devam edeceğiz.

2018 yılı hedefimiz ise Ankara iklimine uygun ve her yıl meyve vermeye yatkın olan Badem Fidanları dikmektir. Yeşil sevdalıları olarak gezilerimize katılmanın yanında bu projemize ayrıca katkıda bulunmak istiyorsanız sefir@sefirturizm.com email adresiyle, 0312 223 94 00 telefon numaramızla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

“Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin”. Hadis-i Şerif
(Ahmed b. Hanbel, Müsned, III, 184, 191)

“Her kim boş, kuru ve çorak bir araziyi ihya ederse bu amelinden dolayı Allah tarafından mükâfatlandırılır. Herhangi bir canlı ondan faydalandıkça orayı ihya edene sadaka yazılır.” Hadis-i Şerif
(Münavi, Feyzu’l-Kadir, 6/39)